Uvažujete o bezpečnostních dveřích? Těchto 5 argumentů vás přesvědčí, že je musíte mít doma

Proč se vyplatí investovat do bezpečnostních dveří?

O tom, jak vybrat dveře, jsme napsali již samostatný článek. Dnes bychom vám chtěli představit bezpečnostní dveře, díky kterým svůj majetek ochráníte před zloději i požárem a navíc můžete u pojišťovny získat i slevu na pojistné.

1. Výměna za klasické dveře je snadná

Pokud vás od výměny odrazují stavební práce a všudypřítomný prach, kterého se nejde i týden zbavit, hoďte tuto obavu za hlavu. Bezpečnostní dveře do bytu vám osadíme i do stávající zárubně, takže se vyhnete stavebním úpravám. Pokud se rozhodnete i pro výměnu zárubní, postaráme se o veškeré práce a ještě po sobě uklidíme.

2. Odradíte zloděje

Víte, že až 90 % zlodějů si pro vloupání vybírá právě dveře? Pravděpodobnost vloupání je ještě vyšší, pokud zloděj vidí, že máte dveře staré. Rozhodně se nemusíte bát pověry, že bezpečnostní dveře zloděje přitahují, protože za nimi najdou zřejmě něco cenného. Ba naopak! Uvidí-li zloděj bezpečnostní vchodové dveře, které nezdolá šroubovákem, vrtačkou nebo páčidlem, půjde někam, kde vypáčení dveří provede snadno.

3. V bezpečí budete před požárem i hlukem

Další výhodou bezpečnostních dveří je protihluková a protipožární ochrana. V případě požáru získáte díky dveřím dostatek času bezpečně opustit byt, aniž byste se nadýchali kouře nebo se popálili ohněm. Díky skvělým izolačním vlastnostem již neuslyšíte výtah nebo sousedy bavící se na chodbě a navíc vám nebude unikat teplo z bytu. Rovněž z chodby se do bytu nedostane chladný vzduch. Tepelně izolační vlastnosti přijdou vhod především v zimě.

4. Získáte výhodnější pojištění domácnosti

Bezpečnostní třída dveří má vliv i na posuzování pojistné události. Zatímco obyčejný zámek vám některé pojišťovny ani nepojistí, s bezpečnostní třídou 3, 4 a vyšší si můžete vyjednat i slevu na pojistném. Při vykradení bytu s běžným zámkem dostanete sotva několik desítek tisíc korun, ale u dveří s bezpečnostním kováním se můžete dostat až na sumy stotisícové.

5. Vzhled bezpečnostních dveří je plně ve vaší režii

Možná si říkáte, že bezpečnostní dveře nemohou mít pěkný design. To je ovšem mýlka! Vzhled dveří může být přesně takový, jaký jej chcete mít. U nás si můžete vybrat až ze 40 dekorů od jednobarevné klasiky po dekory dřeva. Bezpečnostní dveře je samozřejmě možné doplnit i kukátkem.

Možná se bojíte, že jsou bezpečnostní dveře příliš těžké, a proto se budou hůře otvírat dětem nebo seniorům. Věřte nám, že i když se váha dveří pohybuje kolem 80 kilogramů, při správném vyvážení, nastavení pantů a rovné zárubni dveře zavřete ťuknutím prstu. Mějte bezpečné spaní a strach ze zlodějů nebo požáru hoďte za hlavu.

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference