Montáž plastových oken

Oknoplastik patří již dlouhá léta mezi profesionály v oboru. Kvalitně provedená montáž plastových oken (a dřevěných, nebo dřevohliníkových) tvoří součást námi nabízených služeb již řadu let. Spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě, a proto se při práci snažíme postupovat co nejvíce šetrně a rychle. Podívejte se na naše reference a přesvědčte se sami, že se nejedná pouze o prázdná slova. A nezapomeňte, že nesprávná montáž oken může výrazně snížit jejich tepelnou a zvukovou izolaci.

Jak postupujeme při montáži oken

Plánujete pořizovat nová okna, avšak ani zdaleka netušíte, jak celý proces probíhá? Nemusíte se ničeho obávat, naši zkušení montéři přesně vědí, co mají dělat. Abyste ale získali alespoň hrubou představu o tom, na co se připravit, podívejte se na řádky níže. Základní postup je prakticky vždy stejný.

plastová okna, profily plastových oken, plastová okna výprodej, levná plastová okna

Příprava okenních otvorů

Rozměr okenního otvoru musí přesně odpovídat rozměru okna. Otvor by měl být hladký bez nečistot, musí mít pravé úhly, být zbavený vlhkosti a splňovat bezpečnostní normy.


usazení oken, kování, kování plastových oken, plastová okna kování

Usazení oken

Při usazování oken je nejdůležitější přenést váhu oken do nosné části. Dále je třeba okna provizorně ukotvit a zajistit jejich vodorovnost po všech směrech.


okenní parapety, parapety plastová okna, okenní doplňky, usazení parapetů, vnitřní parapety

Utěsnění oken

Montéři odstraní přebytky montážní pěny, utěsní vnější připojovací spáry a vše dokončí zahlazovacími zednickými pracemi okolo oken. Přitom také usadí okenní parapety.


seřízení plastových oken, těsnění do oken, plastová okna těsnění, plastová okna seřízení

Seřízení plastových oken

Ať už se jedná o plastová či hliníková okna, bez seřízení by nefungovala správně. Okno musí rovnoměrně přesahovat hranu okenního rámu a současně být rovnoběžné s hranou svislou.


Ukotvení oken

Jelikož na plastová okna neustále působí celá řada tlaků, je třeba k jejich ukotvení použít silné kotevní šrouby, nebo ocelové kotvící pásky. Připojovací spára se posléze vyplní polyuretanovou pěnou.


Cena montáže oken

Cena montáže oken je individuální, protože vždy záleží na mnoha faktorech. Pokud by vás zajímalo, na kolik vás vaše nová okna přijdou, můžete si cenu nechat spočítat online. Podívejte se na náš formulář kalkulace oken a zadejte potřebné údaje. Díky tomu zjistíte cenu po jednotlivých položkách.

nová plastová okna, plastová okna levně, renovace oken, výroba plastových oken

Předsazená montáž oken

Předsazená montáž oken znamená v praxi usazení okna do prostoru fasádní izolace. Tento typ montáže se provádí hlavně na novostavbách, případně při rekonstrukci budovy. Díky tomu můžete snížit riziko vzniku tepelných mostů. Okna navíc vypadají estetičtěji. Oknoplastik předsazenou montáž provádí, avšak pouze na vyžádání zákazníkem.