Co vás čeká při výběru dveří

Když vybírám nové dveře, co všechno bych měla vědět? Existují nějaké specifické pojmy?

Většina prodejců, stejně jako my v Oknoplastiku, bude mít určitě maximální snahu vám vše vysvětlit. A to samozřejmě tak, abyste nám rozuměla co nejlépe. Podíváme se spíš společně na to, čím vším si projdete, než si nějaké dveře vyberete.

Interiérové dveře

Při výběru interiérových dveří budete řešit především vzhled, tedy dekor, kování a prosklení. Z pohledu funkčnosti také způsob otevírání dveří a jejich těsnění - aby nebyly příliš hlučné při dovírání.

Výplň interiérových dveří tvoří převážně dutinková dřevotříska, voštinová či jiná výplň. Dřevěný rám dveří je potažen CPL fólií nebo dýhou.

Vchodové dveře

U vchodových dveří budete dekor vybírat pravděpodobně až v posledním kroku. Nejdříve přijde na řadu materiál, ze kterého mají být vaše budoucí vchodové dveře vyrobeny. Rozhodnete se, zda chcete dveře plastové, hliníkové nebo dřevěné.

Stejně jako při výběru oken přijde i u dveří na řadu ta komplikovanější část výběru – profily, komory, stavební hloubka či součinitel tepla. Abyste se v těchto pojmech neztratili, napsali jsme o tom článek.

U vchodových dveří tvoří zvláštní skupinu
dveře bezpečnostní a protipožární. Bezpečnostní dveře se většinou vyrábějí v protihořlavém provedení, nemusíte tedy hledat kompromisy. V jedněch dveřích si zakoupíte dvojí ochranu.

Pokud máte zájem o bezpečnostní dveře, obraťte se na někoho, kdo s tím má zkušenosti a kromě dveří vám zajistí i kompletní demontáž dveří původních a montáž dveří nových. Třeba na nás v Oknoplastiku.

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference