Servis dveří

Na dřevěné i plastové dveře poskytujeme standardní záruku 5 let, a pokud dodržíte servisní prohlídky, prodloužíme ji až na 40 let.

Jak získat záruku na dveře 40 let

Stejně jako u oken, i u dveří stačí pravidelně každých 12 měsíců objednat servisní prohlídku. Průběh servisní prohlídky dveří má vždy stejné body:

 1. Pohledová kontrola
 2. Kontrola těsnosti
 3. Kontrola funkčnosti těsnění, profilu, skla a kování
 4. Očištění a promazání kování
 5. Promazání pryžového těsnění
 6. Celkové seřízení
 7. Vyplnění záznamu o prohlídce a doplnění termínu další prohlídky
 8. Vyúčtování

Cena servisu se odvíjí podle typu budovy, stráveného času a dopravy. Podrobnosti naleznete na hlavní stránce.

Potřebujete servis? Kontaktujte nás:

Důležitá doporučení pro vaše dveře

PLASTOVÉ, DŘEVĚNÉ A HLINÍKOVÉ DVEŘE

 1. Po ukončení stavebních prací je nutné dveře čistit velmi opatrně, nikdy ne na sucho, ale za vydatného smáčení vodou s malou dávkou mycího prostředku. Zbytky malty nebo jiných tuhých materiálů by mohly vážně poškodit kování a těsnění oken.
 2. Při běžném čištění dveří stačí omýt ulpělý prach vodou s použitím saponátu nebo mýdla.
 3. Při silnějším znečištění od olejových skvrn můžete použít lihový čistící prostředek.
 4. Nikdy na dveře nepoužívejte abrazivní materiály (písky apod.). Nepoužívejte ani technické prostředky jako rozpouštědla (benzín, aceton), zásadité výrobky (např. na bázi čpavku), kyselé výrobky (na bázi kyseliny sírové apod.), ředidla a jiné agresivní látky, které by mohly způsobit neopravitelné poškození povrchu profilu. Nepoužívejte ani takové pomůcky, které mohou dveře poškrábat - například brusný papír a drátěnky.
 5. Před příchodem zimy lehce potřete gumové těsnění glycerinem.
 6. Pravidelným ošetřováním (mazací tuk, olej) jednotlivých dílů kování zachováte jejich lehký chod a zároveň chráníte kování před předčasným opotřebením. Mazací body jsou uvedeny na následující straně.
 7. Ochranné fólie je třeba z plastových a hliníkových profilů odstranit do 14 dnů od dodání výrobku.

DŘEVĚNÉ DVEŘE

Při zednických pracích zakryjte povrch dřevěných dveří pouze lepicí páskou, která je UV trvalá a která se současně snáší s vodou ředitelnými akrylátovými laky, např. TESA 4438 nebo TESA 4838. Ochranné lepicí pásky je třeba odstranit do 2 měsíců od nalepení. Dřevěné dveře jsou opatřeny vysoce elastickou silnovrstvou lazurou, která respektuje vlastnosti dřeva. Pro udržení dlouhé životnosti je nutno minimálně 2x ročně (jaro, podzim) povrch dřevěných částí ošetřit pomocí ochranného prostředku TEKNOS 901.

Návod k použití TEKNOS 901

Nejdříve očistěte povrch dveří vlažnou mýdlovou vodou a po uschnutí povrchu rovnoměrně aplikujte prostředek TEKNOS 901 pomocí houbičky či měkkého hadříku na povrch rámů a křídel. Po jeho použití se doplní do povrchových vrstev povětrností degradované látky, zacelí se mikrotrhlinky a vytvoří se ochranný povrchový film. Toto ošetření je možno provést v rozsahu teplot vzduchu a ošetřovaného povrchu 5 °C až 20 °C. Doba schnutí povrchu je okolo 20 minut.

Po ošetření povrchu přípravkem TEKNOS 901 je možno při nutnosti renovace povrchové úpravy (TEKNOS 895) tento nový nátěr aplikovat nejdříve po 2 měsících. Od dodavatele si vždy vyžádejte technický list. Zároveň s touto pravidelnou údržbou je nutno kontrolovat stav povrchové úpravy a jakékoli poškození (mechanické poškození, zmatnění povrchu) je nutno opravit prostřednictvím naší společnosti Oknoplastik s.r.o.


Reference - naši spokojení zákazníci

 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference