Proč si vybrat dřevěná okna

Rozhodujeme se mezi zakoupením plastových a dřevěných oken. Jaké jsou výhody dřevěných oken?

Všichni kupují plastová okna, ale vám se víc líbí kresba přírodního materiálu? Nejste si jistí, jestli dřevěná okna vydrží tolik, co okna plastová?

Nejlepší bude, když si představíme všechny výhody dřevěných oken.

 1. Dřevo jako přírodní a ekologický materiál

  Předností dřevěných oken je využití 100% přírodního materiálu. Struktura dřeva je nenapodobitelná. Ať už si ze vzorníků plastových oken či oken z jiných materiálů vyberete sebehezčí dřevěný dekor, dřevo to nebude.

  Díky dřevu docílíte příjemné atmosféry v interiéru. Navíc se jedná o ekologický materiál. Dřevo je recyklovatelné a v případě, že jste ekologicky smýšlející jedinec, oceníte i to, že se při jeho zpracování spotřebuje až 6krát méně energie než u materiálů z plastu.

 2. Vysoká životnost a bezpečnost

  Dřevěná eurookna mají daleko vyšší životnost než okna plastová. Vyšší životnost je dána vysokou pevností použitého materiálu, spojenou se speciálním zasklením, těsněním, povrchovou úpravou a kováním.

  V porovnání s jinými materiály se dřevěná eurookna vyznačují vysokou požární bezpečností. Při hoření dřeva se totiž díky nízkému koeficientu tepelné vodivosti a izolační vrstvě zpomaluje hoření do hloubky. Zde zjistíte, jak se dřevěná okna vyrábí.

 3. Vynikající izolační vlastnosti

  Dřevěná eurookna mají skvělé izolační vlastnosti. A to jak tepelné, tak zvukové. S nimi patří eurookna dokonce do jedné z nejvyšších tříd. V řádech jednotek dosahují eurookna zvukové izolace až 50 dB.

 4. Snadné opravy

  Třešnička na dortu všech výhod. Tam, kde byste u plastových oken museli hodit flintu do žita, si u dřevěných oken snadno poradíte. Poškození na dřevěných oknech je snadno opravitelné. Po čase se u těchto oken můžete rozhodnout pro celkovou renovaci.

U každého typu materiálu najdete výhody i nevýhody. Mezi okny tedy vybírejte pečlivě, v Oknoplastiku vám rádi poradíme.

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference