Jak se vyrábí plastová okna

Jak se vyrábí plastová okna? Vyrábíte si všechno sami nebo jsou nějaké polotovary?

Plastové profily

Základem pro výrobu plastových oken jsou plastové profily. Jedná se o několikametrové plastové tyče, ze kterých se po rozřezání okna svařují. Podle kvality plastových profilů rozlišujeme poté několik tříd profilů. Nejkvalitnější profily jsou ty třídy A.

Čeští výrobci oken nakupují profily nejčastěji od polských či německých výrobců. V Oknoplastiku nakupujeme plastové profily německé společnosti SALAMANDER.

Každou profilovou tyč před použitím zkontrolujeme. Následně profilové tyče roztřídíme podle profilu a dekoru na odpovídající místo v hale.

Výroba plastových oken

Po naskladnění veškerého materiálu přichází na řadu samotná výroba oken. Té u nás v Oknoplastiku vždy předchází řádné vyměření oken u zákazníka, protože každé okno by mělo být vyhotoveno přímo na míru. Jen tak můžeme předejít následnému bourání či dozdívání okenního otvoru kvůli nevyhovující velikosti okna.

Na dvoukotoučové pile nařežeme ze šestimetrových profilových tyčí požadované délky. Po nařezání vložíme do profilu kovovou výztuhu a přišroubujeme ji. Díky této výztuze zaručíme naprostou pevnost a spolehlivost oken po celou dobu životnosti.

Nařezané a zpevněné profily svařujeme v okenní rám pomocí čtyřhlavé svářečky. Rozměry okna kontrolujeme s přesností na 0,01 mm. Po sváření frézujeme svárové housenky. Pro dokonalé opracování oken kopíruje fréza veškeré záhyby profilů.

Osazení kováním

Důležitou fází je osazení plastových oken kováním. Jak jsme již v mnoha článcích v naší poradně uvedli, je kvalitní kování důležité pro správnou funkčnost oken, ale i například pro vaši bezpečnost.

Okenní křídla kováme na tzv. kovací stolici, tj. na pneumatickém stroji s podavačem šroubků.

Zasklení plastových oken

Na zasklení si připravíme skleněné výplně a zasklívací lišty. Ty si stejně jako profilové tyče nařežeme na požadovanou délku. Za pomoci zasklívací stolice okna zasklíme a provedeme další požadované práce jako montáž okenních příček apod.

Vyměnitelné těsnění

Těsnění do křídel a rámů vkládáme ručně. Díky tomu máme u všech oken plně vyměnitelné těsnění, které zvyšuje životnost oken.

Příprava k přepravě

Plastová okna umístíme do speciálních stojanů určených pro přepravu. Uskladňujeme je až do expedice v uzavřených skladových prostorách, které jsou plně klimatizované.

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference