Proč zvolit izolační trojsklo

V nabídce firem, které prodávají okna, se objevuje zasklení dvojsklem a trojsklem. Trojsklo bude asi lepší, že?

Trojsklo nabízí oproti dvojsklům lepší možnosti izolace. A to jak tepelné, tak zvukové. Odpověď na vaši otázku bude tedy při objektivním porovnání ANO.

Při výběru nových oken by ale neměl být počet skel v zasklení jediný či výrazně rozhodující faktor. Počet skel ovlivňuje i cenu, kterou za okno zaplatíte.

Kdy je na místě kupovat trojskla

Zvažte, s jak výrazně dobrými izolačními vlastnostmi okna potřebujete. Izolační trojskla jsou vhodná zejména do pasivních a nízkoenergetických domů. Oceníte je ale také v případě, že bydlíte na rušnějším místě. Zvuková izolace těchto oken je skutečně lepší než u izolačních dvojskel.

Co (ne)má při rozhodování váhu

Zakoupením oken s trojskly nejenže zlepšujete izolační vlastnosti okna, ale také navyšujete výrazně jeho hmotnost. Je to spíš informace navíc, protože většinou okna nikam neodnášíte – tedy pokud nepracujete například u nás v Oknoplastiku.

Skla s pokovením vylepšují tepelně-izolačních vlastnosti

Z nabídky firem si můžete vybrat také okna s pokovenými skly a izolační vlastnosti oken ještě vylepšit. Skla s pokovením nazýváme tepelně-izolační skla. O nich jsme napsali samostatný článek.

Ať už se tedy rozhodnete pro izolační dvojskla, nebo trojskla, přispějete ke zlepšení tepelné i zvukové izolace vašeho domova.

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference