Jak probíhá výměna starých oken za nové

Jak probíhá výměna starých oken za nové? Co mám doma udělat já a co udělá montážní firma?

S výměnou oken byste si neměli dělat žádné starosti. Chápeme, že je pro vás výměna oken důležitá životní událost. Přeci jen to není pravidelná každoroční aktivita jako mytí oken.

Pro nás v Oknoplastiku je výměna oken naopak každodenní práce – jsme zkušení a víme, jak na to. Přistupujeme ke své práci zodpovědně a s vědomím, že i vy chcete mít všechno dokonalé.

Přípravy před dnem D

Ať už si vyberete jakoukoli firmu, měl by vás před samotnou výměnou oken a příchodem techniků kontaktovat zaměstnanec této firmy. Domluvíte se s ním na konkrétním termínu výměny oken.

Při výměně plastových oken počítejte se zvýšenou prašností. Zakryjte proto předměty a nábytek v místnostech, kde bude výměna oken probíhat. To samé udělejte i v místnostech, kudy budou technici okna nosit.

Pokud bydlíte v bytovém nebo panelovém domě, vyvěste viditelně oznámení ostatním obyvatelům domu. Omluvte se za zvýšenou prašnost a hlučnost po dobu výměny oken, předejdete tak zbytečným nepříjemnostem.

Průběh výměny starých oken za nová

 1. Prvním krokem je demontáž starých oken. Při objednávání nových oken je vhodné připlatit si za likvidaci a odvoz oken starých. V opačném případě zůstane tato povinnost na vás. Postačí, když okna odvezete do nejbližšího sběrného dvora.
 2. Po demontáži starých oken se prázdné otvory začistí a připraví na osazení oken nových.
 3. Nová plastová okna jsou ukotvena do otvoru ocelovými šrouby.
 4. Po ukotvení jsou mezery mezi konstrukcí domu a okraji oken utěsněny izolační pěnou. Jsou provedeny další zednické a stavebné činnosti.
 5. Nová okna se osadí novými vnitřními a vnějšími parapety, sítěmi proti hmyzu, případně venkovními či vnitřními žaluziemi. To už záleží na vaší konkrétní objednávce.
 6. Všechny hrubé nečistoty či zbytky ze stavebních prací by si po sobě měli technici každé firmy uklidit a odvézt.

Celá výměna oken by neměla trvat déle než jeden den. Záleží ale samozřejmě na jejich počtu. Po ukončení výměny oken a po jejich zkontrolování podepíšete s techniky firmy předávací protokol. Součástí montáže oken by měl být také návod na údržbu a ovládání oken.

V Oknoplastiku dbáme na vaši spokojenost, a proto vám po třech měsících od montáže oken provedeme na vaše vyžádání bezplatný záruční servis.

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference