Srovnání plastových a hliníkových vchodových dveří

Jsou lepší plastové nebo hliníkové vchodové dveře? Dají se vůbec srovnávat?

Rozhodli jste se koupit si nové vchodové dveře? Srovnání nabídky na trhu je začátek vašeho úspěchu. Nejčetnějšími zástupci jsou dnes vchodové dveře plastové, hliníkové a dřevěné.

Ptáte se přímo na plastové a hliníkové, zaměříme se tedy na ně. Pravdou je, že mnozí zákazníci stále ještě nespatřují ve dřevě konkurenta k odolnému plastu a hliníku.

Abychom mohli dveře skutečně porovnat, zvolíme pár kategorií pro srovnání: cenu, odolnost a životnost materiálu.

Cena

V této oblasti proti sobě skutečně nestojí konkurenti. Plast na straně jedné představuje materiál levný a snadno dostupný. Hliník na straně druhé je materiál pro mnohé zákazníky nedostupný, neboť je velice drahý.

Pro výběr je to ale dobré kritérium – hledáte levné dveře? Vyberte si plastové. Cena pro vás není rozhodující? Chtějte hliníkové, protože jsou nejlepší.

Odolnost materiálu

Hliníkové dveře v odolnosti nic nepředstihne. Hliník je materiál pevný a tuhý a díky tomu vyniká svou vysokou odolností. Vchodové dveře z hliníku mohou být tedy vystavovány slunci, větru i dešti a zachovají si stále svůj tvar.

U plastových dveří záleží na konkrétním zpracování a výrobci. Můžete si totiž koupit odfláknutý kus stejně jako skvělé provedení,které se vyrovná bezpečnosti a odolnosti hliníkových dveří alespoň v základních požadavcích.

Životnost materiálu

V Oknoplastiku vám dáme na plastové dveře záruku 40 let. Tak moc totiž věříme v životnost našich plastových dveří. U hliníkových dveří bude počet let o něco vyšší, uvádí se v průměru 50 let.

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference