Proč si koupit plastová okna

Všichni mluví o plastových oknech jako o zázraku. V čem jsou tak výhodná?

Pro někoho je výhodou už to, že se rozhodne svá stará okna vyměnit za nová. A jelikož jsou plastová okna v dnešní době na vrcholu žebříčku oblíbenosti mezi novými okny, může být hodnocení trochu zkreslené.

Podívejme se proto na výhody plastových oken obecně.

Úspora nákladů na energie

Plastová okna mají výborné izolační vlastnosti. To se v první řadě projeví na vašem rodinném rozpočtu. Okna zamezují úniku tepla z vašeho domova a stejně tak brání vniknutí chladu zvenčí dovnitř.

V létě oceníte tuto izolaci i opačně – doma udržíte chlad, zatímco venku bude parno.

Snížení hluku a prachu zvenčí

Druhá výhoda, která vyplývá z výborných izolačních vlastností plastových oken, je izolace hluku. Na okna si můžete nechat dát dokonce protihlukovou fólii, dosáhnete s ní ještě výraznějšího utlumení hluku. Úpravu oceníte třeba v blízkosti rušných komunikací.

V prostředí s vyšší mírou polétavého prachu, například v blízkosti staveb nebo v průmyslových oblastech, vám plastová okna mohou také pomoci omezit míru prašnosti u vás doma. Prach se totiž do místností s netěsnícími okny dostává velice snadno.

Odolnost materiálů i barev

Odolnost plastových oken závisí na výběru profilu okna, ze kterého se vyrábí. Kvalitní profily jsou například u nás v Oknoplastiku jistotou, protože jsme si vybrali osvědčeného německého dodavatele. Profily se ale liší například výztuhou – její síla je různá, stejně tak může být odlišný použitý materiál.

Okna si můžete nechat zasklít tzv. lepenými skly. Tím zvýšíte odolnost oken proti rozbití. Tato skla jsou oproti běžným sklům více pružná, a pokud už prasknou, nehrozí poranění od střepů. Pokud se vám tedy doma neprohání po obýváku s míčem vášnivý fotbalista, nechte lepená skla prodejcům do výloh obchodů nebo do prosklených dveří.

Kvalitní plastová okna se vyznačují také dlouholetou stálostí barev. Je to jejich velká výhoda například oproti oknům dřevěným, která byste měli každoročně ošetřovat.
Skvělé izolační vlastnosti, dlouholetá stálost materiálu a téměř nulové nároky na údržbu jsou přednosti plastových oken, pro která jsou nejvyhledávanějším typem oken napříč materiály u nás.

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference