Jak vybrat levné interiérové dveře

Proč jsou v cenách interiérových dveří takové rozdíly? Chci nové dveře do ložnice, ale nevydělávám miliony. I tak chci hezké dveře, jaké mi doporučíte?

Odpověď se skrývá v materiálu, ze kterého jsou dveře vyráběny:

Interiérové dveře z masivu

Masiv je materiál, který je výrazně dražší než ostatní. Jedná se o materiál přírodní, který v případě dveří výborně tepelně i zvukově izoluje. Na druhou stranu jde ale o materiál citlivý na výkyvy teplot. Nehodí se tedy například do koupelen nebo kuchyní, kde kromě teploty kolísá také vlhkost.

Interiérové dveře z dřevotřísky a voštiny

V ložnici to s výkyvy teplot a vlhkosti nebude zase tak zlé, ale z pohledu ceny pro vás budou zajímavější dveře z jiných materiálů.

Nejlevnější varianta jsou dveře z voštiny. Jedná se v podstatě o papírovou výplň dveří potaženou laminátem nebo fólií. Takové dveře mají ale jen jednu výhodu. Jsou velice levné. Pro někoho mohou mít i tu výhodu, že jsou lehké. To ale taky znamená, že neizolují ani teplo, ani hluk, jsou také velice náchylné na poškození. Párkrát si do nich kopnete, až je budete vášnivě zavírat, a brzy půjdete kupovat nové.

Když chcete vybrat kvalitní dveře, ale za rozumnou cenu, jsou skvělým kompromisem interiérové dveře z dřevotřísky. V Oknoplastiku vám dáme u většiny interiérových dveří na výběr mezi dutinkovou a plnou dřevotřískovou deskou.

Cenový rozdíl u levných interiérových dveří je tedy jasný. Čím menší hustotu má materiál ve výplni dveří, tím méně platíte.

Na našich stránkách si z přehledné nabídky vyberete interiérové dveře podle svého vkusu. Vyplňte žádost o cenovou kalkulaci podle zadaných údajů a brzy budete vědět, na kolik vás u nás v Oknoplastiku vyjdou nové dveře.

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference