Jak správně vybrat interiérové a vchodové dveře

Při výběru řešte především bezpečnost a kvalitní provedení.

U dveří budete klást jiné nároky na interiérové dveře, balkonové dveře nebo vchodové dveře.

Interiérové dveře

Interiérové dveře jsou nejčastěji vyrobeny z dřevotřísky. Nejvíce vás u nich bude zajímat jejich design a s ním spojená bezpečnost. O tom, jak o interiérové dveře pečovat jsme se rozepsali zde.

Materiál a design

Volit můžete různé dekory, prosklení, zdobení a jiné prvky. V Oknoplastiku vám pomůžeme vybrat z několika řad dveří dle jejich hlavního designového prvku.

Například interiérové dveře PHOENIX jsou zdobené stříbrnými pásky, kazetové interiérové dveře FRAME a elegantní dveře LYON ve dvoubarevném provedení.

Balkonové a vchodové dveře

Balkonové a vchodové dveře by toho měly vydržet už víc. Na rozdíl od dveří interiérových je výrazně více zatěžujete. Zavíráte je přibouchnutím, průvanem, přidržujete si je proti zavření nohou. Řešíte také jejich zamykání a s tím spojenou nedobytnost vašeho příbytku.

Rozhodujícími kritérii by měly být tepelná a zvuková izolace a kvalitní provedení.

Tepelná a zvuková izolace

Dveře by měly splňovat vaše požadavky na tepelnou i zvukovou izolaci. V parametrech dveří hledejte položku o přerušeném tepelném mostu a informace o vícenásobném silikonovém, dorazovém a jiném těsnění.

U skleněných výplní můžete řešit i doplňkové služby. Osazení sklem s tepelnou ochranou, sklem protislunečním, protihlukovým nebo bezpečnostním.

Dveře na balkon nebo terasu zvolíte třeba i posuvné a prosklené. V takových případech dbejte na osazení izolačním trojsklem a kvalitní provedení vodicích kolejnic.

Kvalita a bezpečnost

A jak při tom všem poznáte, že byly dveře zhotoveny kvalitně? Do dveří nevidíte, vybírejte tedy dobrého českého výrobce, jehož práci si můžete bez problémů ověřit.

Kvalitně provedené dveře budou totiž doplněny kvalitním kováním, bezpečnostními prvky, případně výztuhami. U dveří se také ptejte po ochraně proti vypáčení či vylomení.

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference