Co určuje izolační vlastnosti oken

Co rozhoduje o izolačních vlastnostech oken? Jenom těsnění?

O tom, jestli vám domů potáhne okny zima, nebo si budete užívat teplo, rozhoduje několik faktorů.

Izolační skla

Pro tepelnou izolaci okna jsou důležitá kvalitní izolační skla. U nás v Oknoplastiku se ve standardním provedení výrobků setkáte obvykle s izolačními dvojskly nebo trojskly. U některých profilů oken máte možnost si sami vybrat.

Mezi jednotlivými skly se nachází vzácný plyn, nejčastěji argon. Výplň mezi skly rozhoduje o izolačních vlastnostech oken – argon má izolační vlastnosti prokazatelně lepší. Utěsnění plynu uvnitř oken zajišťuje tzv. distanční rámeček. Jeho provedení společně s pečlivým zasklením určuje další úroveň kvality izolace okna.

Distanční rámeček

Dříve se vyráběl distanční rámeček z hliníku, dnes se vyrábí z plastu. Množství tepelné energie unikající rámečkem je při porovnání plastu s hliníkem poloviční.

Těsnění mezi rámem a křídlem okna

Těsnění v prostoru mezi rámem a křídlem okna řešíme jako výrobci dvojím způsobem. Rozlišujeme těsnění svařované a vyměnitelné.

Svařované těsnění najdeme u levnějších oken. Opět zde platí ono známé levně koupené, dvakrát koupené. Svařované těsnění je totiž vtlačeno do plastového profilu okna již při jeho výrobě. V rozích je proto tvrdé a nepružné, takže v těchto místech dochází ke špatné izolaci.     

U nás v Oknoplastiku máme pouze plně vyměnitelné těsnění v rámu i křídle. Dokonalé izolaci tak nic nebrání a možnost vyměnit těsnění tak výrazně zvyšuje životnost oken. 

 


 • Komerční budova, Kostky Pb, Příbram

  Komerční budova
  Kostky Pb, Příbram

 • Komerční budova, Czech Computer s.r.o., Příbram

  Komerční budova
  Czech Computer s.r.o., Příbram

 • Veřejná budova, Mateřská škola, Jince

  Veřejná budova
  Mateřská škola, Jince

 • Bytový dům, SVJ Kordačova, Kladno

  Bytový dům
  SVJ Kordačova, Kladno

ostatní reference