Máte problémy s dveřmi? Ptejte se...


Dotaz zákazníka
Dobrý den,
chtěla bych se dotázat na psrávnost osazení plastových balkonových dveří ve dzěné stavbě. V současné době vedu jednání s firmou, která nám v 5/2005 vyměňovala okna a balkonové dveře v domě. Od této doby není akce ve 4 bytech z 8 dokončena a probíhá postupné odstraňování reklamačních prací. Z toho jedním problémem je, že se nám nedaří dohodnout správnost osazení z hlediska výšky dveří. Balkon má povrchovou úpravu folii PROTAN, která před výměnou byla vytažena u balkonových dveří do v. 10cm. Jelikož se prvně použil nesprávný typ dveří (vstupní ne balkonové), provedla se jejich výměna. Ovšem byly tak vysoké, že nebylo možné spolehlivě dokončit izolaci u balkonu Rám dveří byl utopen do podlahy a díky odtokovým otvorům nešlo řádně provést izolaci (folii PROTAN). V pořadí 3. dveře jsou takové výšky, že odtokové otvory rámu dveří vycházejí cca 3,5 cmm nad úroveň balkonové podlahy, a to je odhad před jejím vysparvením. Provádějící firma si nechala na vzorovém řezu detailu potvrdit od fi provádějící izolační práce, že je to dostačující výška. Já se však domnívám, že to tak není správně. Už také proto, že v červu byl požadavek nim. 7cm. Dále pak nemohu potomkům, kteří by si chtěli případně dát udělat dlažbu na balkon, připravovat situaci, že budou muset měnit dveře, protože to výškově nevyjde (z hlediska technické správnosti pro řádně a spolehlivé provedení izolace na blakoně. Firma mě přesvědčuje, že potvrzení fi izolačnch prací mi musí stačit, aby bylo možné práce dokončit. Já je chápu, nechtějí vyrábět dveře počtvrté. Prosím o Váš názor.
Dále pak se táži, je normální, aby pod parapetní deskou byla na celou šířku obvodového zdiva mezera ve výšce cca 5cm, vyplněna montážní pěnou? Před týdnem byl první mráz a v bytě bylo výrazné chladno i při vytápění a okna se po ránu orosila. Parapetní deska byla úplně ledová (zatímco všude zjišťuji, že mají desky pokojovou teplotu).
A nakonec se táži, zda je normální, aby napravení nejhlavnějších chyb - nesprávné zaměření a vadná montáž se vznikem výrazných škod (např. postřihané plech 2 roky po výměně-titanzinek) trvalo 5 měsíců. Děkuji za odpověď. Firma která u nás předvedla své dílo je KOBLA spol. s.r.o., stř. Sokolov. Já jsme z K.Varů
Děkuji, Heichlová


Odpověď firmy Oknoplastik
Dobrý den,
odpověď na tento dotaz nebude jednoduchá. Výměna oken v 8 bytech je pro naší firmu otázkou 2 dní, Vy však píšete, že výměna probíhá již od května, což je zhruba 180 dní. Být ve Vaší pozici objednatele, již dávno bych smlouvu o dílo vypověděl. Výška balkonových dveří je velice složitá věc. Uvádíte, že v červnu byl požadavek schodu min 7 cm, ale nejsem si jist, jestli je tento požadavek ošetřen zápisem do stavebního deníku, či dodatkem ke smlouvě. To, že si firma nechala vyhotovit potvrzení od firmy provádějící izolační práce je sice hezké, ale myslím si, že to tento problém neřeší. Jelikož neznám přesný text s Vámi uzavřené smlouvy o dílo, nejsem schopen Vám více pomoci. Dále se pak tážete, jestli je normální mít pod parapetní deskou mezeru ve výšce cca 5cm vyplněno pouze montážní pěnou. Ideální způsob to zrovna není. Firma, která toto prováděla měla nejdříve mezeru dobetonovat a pak pomocí montážní pěny či lepidla osadit vnitřní parapety. Montážní pěna je sice velice dobrý materiál, ale slouží k izolaci a ne k náhradě zdiva. Dle mého osobního odhadu bude stačit, parapet více zatížit a pěna v tak velké tloušťce si sedne (popraská štuk pod parapetem a parapet se uvolní). To, že parapetní deska byla ledová svědčí o tom, že pěna v tak velké spáře nedostatečně napěnila a tím pádem nezabránila tepelnému mostu pod oknem. Nemyslím si, že zhotovitel postupuje správně a pokud nemáte dílo převzaté nic bych nedoplácel a vše předal právníkovi. Celkem se divím, že firma KOBLA si dělá takovou reklamu, zřejmě spokojený zákazník je pojem, který jim nic neříká.

S pozdravem za firmu Oknoplastik s.r.o.
Petr Šourek
Jméno:
E-mail:
Telefon:
Předmět:
Opište kontrolní kód
Prozatím nebyl vložen nebo zodpovězen žádný příspěvek. Buďte první.

Novinky z Oknoplastiku

Zaručeně česká okna

Obhájili jsme certifikát ZČO

I pro letošní rok si tak můžete být jisti kvalitou našich produktů.
09.02.2015

Vánoční dovolená

Od 24. 12. 2014 do 4. 1. 2015 probíhá celozávodní dovolená a na všech pobočkách ...
30.12.2014
Akce Movember

Akce Movember

Každý zákazník s knírem získá v lisopadu slevu na okna.
03.11.2014


Zasílat novinky


Vyplňte Váš e-mail pokud chcete zasílat aktuální informace a nabídky.