Jak se barví dřevěné okenní rámy

Jak se barví dřevěné okenní rámy

Předpokladem dlouhé životnosti dřevěných oken je jejich pravidelná údržba. Předtím musí dát ale oknům důslednou péči jejich výrobce a zpracovatel. Hloubková ochrana zajistí dostatečnou odolnost před škůdci a plísní, finální lazura zase před poškrábáním a prasklinami.


Výměna oken v zimě

Výměna oken v zimě

Při výměně oken hraje počasí jen malou roli, ale jisté meze klade. Pokud snesete drobné nepohodlí, je zima na výměnu oken ideální z několika důvodů. Ten hlavní vás jistě nepřekvapí, jsou jím peníze. Ušetříte při nákupu samotných oken a díky výměně netěsnících oken i na energiích.


Jak se vyrábí plastová okna

Jak se vyrábí plastová okna

Jak vypadá výroba oken? Skládají si čeští výrobci oken každou část okna sami, nebo se u některých částí spoléhají na své zkušenější zahraniční kolegy? O výrobě oken, od naskladnění všech potřebných částí až po finální upevnění těsnění, si přečtěte v tomto článku.


Jak probíhá výměna starých oken za nové

Jak probíhá výměna starých oken za nové

S nohama nahoře a kávou v ruce během jednoho odpoledne, nebo se zpoceným čelem, nervy bez sebe a vyplýtvanými několika dny dovolené? Jak si představujete průběh výměny oken vy? S dobře vybranou firmou je průběh výměny hladký a pohodlný. Připravte se dopředu a získejte více informací.


Jak vybrat levné interiérové dveře

Jak vybrat levné interiérové dveře

Útulného domova můžete docílit několika cestami. Na trhu je nepřeberné množství doplňků, krásného nábytku, ale co když vám vstup do pokoje hyzdí staré dveře? Chcete je vyměnit, ale nechcete přijít na mizinu? Vyberte si interiérové dveře podle svých finančních možností.


Proč si koupit plastová okna

Proč si koupit plastová okna

Plastová okna se těší velkému zájmu zákazníků. Pyšní se dlouhou životností, skvělými izolačními vlastnostmi, minimálními požadavky na údržbu a jinými superlativy. Pokud jste už teď přesvědčeni o tom, že plastová okna musíte mít, následující článek vás v tom ještě utvrdí.


Výběr plastových oken

Výběr plastových oken

Učený z nebe nespadl, ale neznalý si musel několikrát natlouct, než došel ke zdárnému výsledku. Že jsou vám spojení součinitel tepla nebo středové těsnění cizí? Jak se neztratit ve světě oken a najít správnou cestu vám poradíme v následujícím článku.


Jak správně používat mikroventilaci

Jak správně používat mikroventilaci

Vyvětrat že není věda? Možná je a možná není. Rosila se vám někdy v zimě po vaření okna? Míváte občas pocit, že se dusíte, protože je vzduch v místnosti vydýchaný? Čtěte dál, umíme vám poradit.


Kdy se zajímat o okna

Kdy se zajímat o okna

Ať už jde o výměnu oken při rekonstrukci objektu nebo o osazení nových oken do novostavby, je vhodné začít s řešením určitě hned ve fázi projektu. Budete řešit mimo jiné velikost a tvar okna, jeho upevnění, napojení parapetů, ale také materiál, ze kterého je zdivo, do kterého bude okno osazovat.


Rosení oken a jeho příčiny

Rosení oken a jeho příčiny

Rosení oken může mít mnoho příčin. Jednou z nich může být promrzání zdiva, které je nejčastěji způsobeno nevhodně provedenou montáží při osazování okna. Na vině může být ale také špatné provedení izolace venkovního parapetu nebo špatné větrání.