Potřebujete poradit?

Odpovědi na časté otázky najdete pod kontaktním formulářem. Pokud jste nenašli odpověď na svoji otázku, kontaktujte nás na telefonním čísle 800 606 606, nebo vyplňte následující formulář:

Kde vyrábíme?

Naše výrobky vyrábíme v České republice s využitím komponent ze západní Evropy – nejčastěji z Německa. Pokud byste se chtěli na vlastní oči přesvědčit, ukážeme vám naši výrobu a vezmeme vás s sebou do našich výrobních hal.

Máme velmi orosená okna, je to vlastnost, nebo chyba?

Pokud máte ve vašich prostorách standardní vlhkost, pak se vaše okna nesmí zevnitř rosit, a to ani při nižších teplotách. Pokud dochází k orosení, reklamujte je u svého dodavatele.

Nebezpečí levných plastových oken z dovozu

Na českém trhu se objevila tříkomorová okna z plastu dovezená většinou z Polska, která v mnoha případech nesplňují české kvalitativní normy. Problémy se mohou projevit zatékáním, deformací a svěšováním okenních křídel. Většina jejich prodejců zákazníkům neposkytne ani záruční a pozáruční servis. Proto při nákupu plastových oken vyžadujte Certifikát kvality českého výrobce.

Jaká je životnost okenního rámu?

Plastová okna byla používána již kolem roku 1960, a to je více než 50 let. U oken především záleží na správnosti a přesnosti použitých materiálů. (Dostatečná výztuha s povrchovou úpravou, kvalitní plast, odolné těsnění, kování, sklo, atd.) Rovněž záleží na použité technologii při výrobě oken. Jako příklad mohu uvést úmyslně přerušené těsnění na oknech, které je nahrazené těsněním slabším – těmito místy se pak odvětrávají zkondenzované páry. Okna se rok od roku neustále zdokonalují a jejich spolehlivost a životnost se tak zvyšuje. Proto vám nyní umíme nabídnout 40letou záruku na okna od nás.

Umíte dodat okna stejného rámu, jako již na části domu máme?

Profil oken umíme přizpůsobit vzhledu těch, které již máte na části vašeho domu. Je potřeba na to ale upozornit, abychom si na místě vše přesně změřili a mohli vám poradit, jaké řešení bude nejlepší.

Dodáváte i výplně/mřížky do oken?

Výplně a mřížky nabízíme v různých tvarech a variantách.

Je možné dodělat mikroventilaci ke starším oknům?

Ano, některá kování to umožňují. Po zhlédnutí naším technikem vám rádi navrhneme řešení právě pro vaše okna.

Dodáváte protihluková skla?

Pokud byste chtěli měnit stará okna, pak už jen montáž nových oken znamená podstatné snížení hluku. Nicméně vám můžeme dodat také speciální protihluková okna, u nichž budete mít jistotu.

Má váha těžších protihlukových oken vliv na životnost kování?

Značkové kování, které dodáváme, počítá i s těžšími okny a proto těžší okna neovlivní jeho životnost.

Zajišťujete likvidaci starých oken a dveří?

Odvoz starých oken či dveří a jejich likvidaci pro naše zákazníky rádi zajistíme.

Jaká je tepelná propustnost „k“ u vašich oken?

4komorové profily typu ALFA a BETA mají k=1,5 a pětikomorový profil Gama k=1,3. Jde o hodnoty i s výztuhou. Rozhodující však nejsou jednotlivé hodnoty „k“, ale celková Ug, která je uvedená u každého profilu na našich stránkách.